Založ si blog

Voľby = katastrofa spoločnosti.

Porovnajte si vyjadrenia kandidátov a ich prisluhovačov pred voľbami a po nich.

Vyjadrenia plné demokracie, slobody rozhodovania ľudí, slobody ich názoru, slobody a tolerancie volieb.

Výsledok?

Presne takí, akí sme ako národ. Falošní, neprajní, zakomplexovaní.

Hneď na druhý deň sú médiá a sociálne siete plné dehonestujúcich, oportunistických a katastrofických scenárov. Čakám, že niekto bude druhý Palach, aby podkopal názor väčšiny, väčšiny, ktorá rozhodla. Čakám, že príde exodus, odchod mnohých ľudí do zasnúbenej zeme – tak ako to sľúbili.

Skutočnosť je však iná. Niektorí naši herci si uvedomia, že by niekde inde neznamenali nič. Tak ako Simona Salátová, ktorá povedala že Korčok je pomyselný zips na jej kufri. Koľkí z našich hercov má takto pripravený kufor?

Nie, nie som modrý ani červený. Ja sám mám ťažké srdce na aktuálnu garnitúru, ktorá mi spôsobila problémy, problémy súvisiace s rodinkárstvom a ovplyvňovaní skutočných okolností. Mám ťažké srdce na určitých ľudí, pôsobiacich vo verejných funkciách, ktorí zabudli na poslanie a sú ovplyvnení mamonom a ziskuchtivosťou. A jedná sa o ľudí kooperujúcich s aktuálnou vládou.

Verte mi, že som znechutený s vývojom a perspektívou do budúcna. Ten môj problém sa asi nevyrieši. No nekričím, že odídem preč. Nekričím, že všetci iní voliči sú dezoláti, podľudia, či ako som čítal, bez rozumu.

Je nás 5,5 milióna a je smiešne, ako sa voči sebe správame. Rok 2019 a neskôr z nás spravil protivníkov, navzájom sa nenávidíme a hľadáme spôsob, ako si ublížiť.

Dnes to len pokračuje a ako povedal veľký mysliteľ (?!) pán Naď, sme len banda opíc…. ktorá je ovplyvňovaná inými mysliteľmi.

Obdivujeme spoločenstvo severských krajín? Tak sa snažme správať tak, ako oni.

Čo?

22.04.2024

Čo povedať na dnešnú vládu. Čo povedať na dnešnú opozíciu? Nič rozumné. Nič, čo by opisovalo, alebo hodnotilo dnešnú aktuálnu situáciu. Nič, len hádky, kto čo a ako, kto kedy a prečo, kto s kým a za čo. Nuž musíme si zvyknúť, že naši volení nie sú vždy aj kompetentní. Musíme si zvyknúť, že naši kompetentní zastávajúc vrcholové funkcie, nie [...]

Povolebná doba – demagógia súčasnosti?

11.04.2024

Demokracia zvíťazila, názor občanov rozhodol, koniec, nie je čo riešiť. Veď predsa žijeme v demokratickej spoločnosti. Skutočnosť? Katastrofa… Sme spoločnosť, kde netolerujeme demokraciu, ale vyzdvihujeme tvrdý oportunistický názor – názor progresívny. Ale prečo? Čo znamená progresívnosť v našich zemepisných šírkach? Tvrdosť. Buď súhlasíš alebo [...]

Čím to je, že sme tak primitívni… či sprostí?

28.02.2024

Politikou. To je odpoveď na otázku v nadpise. Sme tak primitívni a sprostí, ako sú naši politici, ktorí nás zastupujú. Bohužiaľ, dali sme im svoj hlas a dôveru a tak musíme znášať ich schopnosť. Schopnosť vyplývajúcu z ich podstaty, alebo ich nutnosť prezentovať cudzie záujmy diametrálne líšiace sa od názoru ľudí ich voliacich. Demokracia. Slovo, ktoré [...]

ATACMS, rakety

Západné zbrane zmenili hru: Ukrajinci zatlačili Rusov. Uvoľnite nám ruky, vďaka ATACMS vyhráme, odkazujú z frontu

23.06.2024 00:00

Vojenskí velitelia volajú po zrušení obmedzení pre strely dlhého doletu.

potopenie, utopenie, plávanie, smrť, more, voda, ruka

V rybníku pri Hrušove sa topila dvojica, ženu vytiahli, muža sa nepodarilo zachrániť. Zrejme účinkoval alkohol

22.06.2024 20:44

Na miesto prišli aj hasiči - potápači z Rimavskej Soboty.

USS Theodore Roosevelt

Americká lietadlová loď priplávala do Soulu na trojstranné vojenské cvičenie

22.06.2024 19:45

Japonskom zintenzívnilo vojenský výcvik po tom, čo Rusko podpísalo zmluvu o strategickom partnerstve s KĽDR.

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

Kolis

Pravda - alebo klam?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 26733x
Priemerná čítanosť článkov: 1573x

Autor blogu

Kategórie