Založ si blog

Čím to je, že sme tak primitívni… či sprostí?

Politikou.

To je odpoveď na otázku v nadpise.

Sme tak primitívni a sprostí, ako sú naši politici, ktorí nás zastupujú. Bohužiaľ, dali sme im svoj hlas a dôveru a tak musíme znášať ich schopnosť. Schopnosť vyplývajúcu z ich podstaty, alebo ich nutnosť prezentovať cudzie záujmy diametrálne líšiace sa od názoru ľudí ich voliacich.

Demokracia. Slovo, ktoré zakryje alebo opodstatní všetko. Dá význam niečomu, čo je v podstate nevhodné či dokonca protichodné.

Čo napríklad? Akceptovať (to však musíme, lebo tak dopadli voľby) poslancov NR SR ako napríklad p. Pročka, p. Cigánikovú či p. Remišovovú. Samozrejme sú tam aj iní adepti.

Ruku na srdce, čo nám takíto poslanci prinášajú, akú schopnosť posunúť kvalitu života občanov majú, čo dokážu vytvoriť na skvalitnenie života občanov – voličov? Čo dokážu okrem mlátenia prázdnej slamy, vykrikovania v parlamente či uverejňovania videí na sociálnych sieťach obsahovo chudobných. Akí sú skutočne odborníci v témach ktoré komentujú, keď ich vzdelanie sa dá kúpiť v stánku na rohu univerzity.

Prepnime, nekritizujme, máme to čo sme chceli. Veď – demokracia.

A tak sa nečudujme prečo žijeme tak ako žijeme.

Tragédiou doby je to, že je to možné. Je možné to, aby nás riadili, ovplyvňovali a usmerňovali ľudia, ktorí sú neznalí, neschopní a hlavne zapredaní. Nuž to je aktuálna demokracia, alebo demokracia v praxi.

Títo ľudia (ale aj iní a je ich veľa v NR SR) nás presvedčia, či donútia aj napriek nášmu protichodnému názoru (aspoň na aktuálne témy), že:

  • EÚ robí všetko v náš prospech, rozvoj a prosperitu
  • sebestačnosť v poľnohospodárskej produkcii je utópia
  • dopad sankcií voči Rusku treba znášať s pokorou a uskromniť sa
  • bojovať na Ukrajine je naša povinnosť
  • prijímať rozhodnutia EU s požehnaním (či nariadením) USA je sväté a bez komentára

Tak to je demokracia alebo diktát? Neviem, máme byť tí čo počúvajú našich zvolených a tí nám sprostým povedia ako ďalej.

Povolebná doba – demagógia súčasnosti?

11.04.2024

Demokracia zvíťazila, názor občanov rozhodol, koniec, nie je čo riešiť. Veď predsa žijeme v demokratickej spoločnosti. Skutočnosť? Katastrofa… Sme spoločnosť, kde netolerujeme demokraciu, ale vyzdvihujeme tvrdý oportunistický názor – názor progresívny. Ale prečo? Čo znamená progresívnosť v našich zemepisných šírkach? Tvrdosť. Buď súhlasíš alebo [...]

Voľby = katastrofa spoločnosti.

07.04.2024

Porovnajte si vyjadrenia kandidátov a ich prisluhovačov pred voľbami a po nich. Vyjadrenia plné demokracie, slobody rozhodovania ľudí, slobody ich názoru, slobody a tolerancie volieb. Výsledok? Presne takí, akí sme ako národ. Falošní, neprajní, zakomplexovaní. Hneď na druhý deň sú médiá a sociálne siete plné dehonestujúcich, oportunistických [...]

Škola hrou, či škola katastrofou?

04.02.2024

To čo bolo napísané o našom školstve, kvalite vzdelávania, prístupu pedagógov, forme vzdelávania a potrebe vzdelávať mladú generáciu sme čítali už veľa. Dospeli sme k jednoznačnému úsudku? Stačí si spočítať počet ministrov školstva od revolučného roku a pochopíme, že sme sa nedostali alebo neposunuli nikam. Pardon, začali sme velebiť [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Kolis

Pravda - alebo klam?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 24330x
Priemerná čítanosť článkov: 1521x

Autor blogu

Kategórie