Založ si blog

Domovina moja…

Kde sme, kým sme a čím budeme?

Nejdem rozoberať politickú scénu, hodnotiť rozklad politiky, či úbohosť politikov. To by bola len strata času a zbytočná snaha kritizovať či vniesť svetlo do zákutí niečoho, čo je len čiernou dierou podstaty nášho štátu.

Politika je scenár a politici sú herci v seriáli, ktorý u bežných občanov už dávnejšie stratil sledovanosť alebo súdnosť. Sú unavený zo sledovania a večného vyvolávania sporov, ktoré sú ich dôležitou existenčnou súčasťou, ale nie odpoveďou na ich otázky.

A tak politici žijú vlastným životom. Životom dobre plateným, spojeným s minimálnou zodpovednosťou za svoje rozhodnutia, či dokonca beztrestným poškodzovaním národného záujmu alebo názorov občanov, ktorí ich volili do pozícií manažérov štátu.

Komu je lepšie?

Nuž nájdu sa ľudia, ktorým to vyhovuje, ktorí nemajú problém, dokonca moralizujú a kritizujú iných. Dôvody na to iste majú.

Stačí sa pozrieť na komentáre ľudí hodnotiacich svetový pohár v Jasnej, kde kritizovali usporiadateľov či dokonca samotný výkon našej hviezdy Petry Vlhovej. Tí ľudia, ktorí mali na hlavách oranžovú čiapku.

Chceme sa pochváliť, že sme súčasťou niečoho veľkého, ale rýchlo zdupkáme a skritizujeme všetko, čo sa nepodarí alebo sa nám nehodí do nášho portfólia – či sme nevyťažili niečo v náš prospech.

Posledných pár dní som sa stal súčasťou nášho zdravotného systému. Jedným slovom – hrôza. Nič nové, alebo ako by niekto povedal – dobré ráno…

Nevraživosť, nadradenosť, neúcta, to je len pár prívlastkov s ktorými som sa stretol. Bol som odsúdený znášať náladovosť lekárov, len aby som vyriešil môj zdravotný problém. Vrcholom všetkého bolo prehltnúť poznámku o nutnosti otravovať ich na urgente. No, veď nič iné ma nenapadlo robiť, ako ísť na pohotovosť a znášať kritiku službukonajúcich.

Pre mnohých to však nie je nič nové, práve naopak, je to ich každodenná rutina. Pre mnohých – obyčajných…

A tak to zhodnoťme.

Kto sa má dobre a kto zle? Majetní, či tí s duchom? Poctiví, či tí čo zneužijú všetko vo svoj prospech? Naivní (veriaci v lepší zajtrajšok), či tí racionálne uvažujúci v aktuálnej situácii?

Nejde len o hodnoty hmotné, ale hlavne o hodnoty, ktoré nás prežijú. Hodnoty ktoré vštepíme mladším generáciám, hodnoty ktoré majú hodnotu pre spoločnosť v ktorej žijeme.

Je doba, ktorá si neváži minulosť a ani budúcnosť, takže je ťažké odpovedať na otázku, kým alebo čím budeme. Ja dúfam, že zvíťazí zdravý rozum. No ten je dnes vzácny.

Povolebná doba – demagógia súčasnosti?

11.04.2024

Demokracia zvíťazila, názor občanov rozhodol, koniec, nie je čo riešiť. Veď predsa žijeme v demokratickej spoločnosti. Skutočnosť? Katastrofa… Sme spoločnosť, kde netolerujeme demokraciu, ale vyzdvihujeme tvrdý oportunistický názor – názor progresívny. Ale prečo? Čo znamená progresívnosť v našich zemepisných šírkach? Tvrdosť. Buď súhlasíš alebo [...]

Voľby = katastrofa spoločnosti.

07.04.2024

Porovnajte si vyjadrenia kandidátov a ich prisluhovačov pred voľbami a po nich. Vyjadrenia plné demokracie, slobody rozhodovania ľudí, slobody ich názoru, slobody a tolerancie volieb. Výsledok? Presne takí, akí sme ako národ. Falošní, neprajní, zakomplexovaní. Hneď na druhý deň sú médiá a sociálne siete plné dehonestujúcich, oportunistických [...]

Čím to je, že sme tak primitívni… či sprostí?

28.02.2024

Politikou. To je odpoveď na otázku v nadpise. Sme tak primitívni a sprostí, ako sú naši politici, ktorí nás zastupujú. Bohužiaľ, dali sme im svoj hlas a dôveru a tak musíme znášať ich schopnosť. Schopnosť vyplývajúcu z ich podstaty, alebo ich nutnosť prezentovať cudzie záujmy diametrálne líšiace sa od názoru ľudí ich voliacich. Demokracia. Slovo, ktoré [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Kolis

Pravda - alebo klam?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 24329x
Priemerná čítanosť článkov: 1521x

Autor blogu

Kategórie